Dlaczego warto zamontować odkurzacz centralny?

Instalacje centralnego odkurzania dzięki swojej funkcjonalności i niezaprzeczalnym zaletom zyskują ostatnimi czasy na popularności. Stosowane są zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz w budynkach komercyjnych. Przystępna cena materiałów instalacyjnych oraz jednostek centralnych sprawia, że jest to rozwiązanie często stosowane w budynkach.

Najważniejszą cechą centralnych odkurzaczy jest całkowite wyłączenie z cyrkulacji zassanego zanieczyszczonego powietrza. Takie rozwiązanie gwarantuje, że powietrze którym oddychamy jest czyste oraz wolne od pyłu i alergenów. Istotnym walorem odkurzania centralnego jest to, że całkowicie eliminujemy hałas towarzyszący konwencjonalnym odkurzaczom. Jedynym dźwiękiem towarzyszącym sprzątaniu jest delikatny szum powietrza towarzyszący odkurzaniu.

Kluczem do prawidłowego i ergonomicznego użytkowania instalacji centralnego odkurzania jest odpowiednie usytuowanie gniazd ssawnych w poszczególnych pomieszczeniach. Ponadto lokalizacja jednostki centralnej musi uwzględniać również potrzebę wyprowadzenia na zewnątrz budynku przewodu wydechowego. Są to bardzo ważne czynniki, które wpływają na odczuwanie przez inwestora komfortu i satysfakcji z zamontowanego urządzenia, dlatego przy planowaniu lokalizacji wszystkich elementów systemu nasi pracownicy uwzględniają sugestie klienta oraz zwracają uwagę na przyszłe wyposażenie danego pomieszczenia tak, aby dobrana długość węża giętkiego pozwalała dotrzeć do wszystkich zakamarków domu, omijając meble i inne przedmioty.

 

Cechy odkurzaczy centralnych

 

  • Całkowite wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza
  • Zassane brudne powietrze po wstępnym oczyszczeniu wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku
  • Powietrze w budynku jest czyste oraz wolne od pyłu i alergenów
  • Bezgłośne odkurzanie, brak hałasu
  • Zdalne uruchamianie jednostki centralnej
  • Prosty montaż i wygodna obsługa
  • Szeroki zakres wyboru gniazd ssawnych, zestawów sprzątających oraz innych akcesoriów

 

Fachowe doradztwo:  48 363 0 363 lub 503 660 570 email: biuro@eksperciciepla.pl

Ten artykuł został opublikowany w Newsy. Dodaj do ulubionych zakładek.